Rustikalni slog je idealen za tiste, ki si želijo svojo hišo ali stanovanje spremeniti v topel, domač dom. V resnici gre za stil, ki se lepo prilagodi vsem hišam in vedno pride prav; če imate denimo možnost adaptacije stare hiše ali stanovanja, vam rustikalni stil lahko še kako pomaga. Podstrešja, mini apartmaji, odprti prostori v središču mesta … Rustikalno se popolnoma prilega vsakemu domu, le vedeti morate, kako ga prilagoditi in v kakšni meri si ga lahko privoščite. Najbolje je, da stavite na detajle.
Da bi se izognili napakam in težkemu učinku preveč rustikalnega sloga, se lahko odločite za svetel naraven les ali belo barvo. V kolikor so površine velike, pa so dobrodošli tudi klasični, temni odtenki, ki jih vedno razbijemo z belo. Vsak odtenek bele bo dekorju podaril veliko lahkotnosti. Podoben učinek imajo barve, tudi te zelo razbremenijo lesene površine; med najbolj hvaležnimi pa je baby blue, torej sinje modra barva. Vsekakor rustikalno ne pomeni, da je povsod preveč vsega in ne pomeni, da boste stvari kar nalagale eno čez drugo. V resnici ima tudi rustikalen slog minimalistično noto, zato le upoštevajte filozofijo opremljanja, ki se izogiba odvečnemu, in videle boste, da bo okolje zelo dobro zadihalo.
Ni prefinjenega, rustikalnega prostora, ki ne bi vseboval kančka zelenega; rastline in rože so zelo dobrodošle, saj se dobro spojijo z lesenimi površinami. Lahko si omislite celo zeleni vrt v notranjih prostorih, denimo na oknih, in izberete lončnice ter kaktuse, ki ne potrebujejo veliko nege. Od lesa do vrbovega protja, od železa do peskanih opek, zelo dobro je, če uporabljate materiale, ki so po svoje grobi in pokažejo tudi notranjo plat, pomanjkljivosti, napake, sloje lakiranja. Osredotočite se torej na obrabljen parket, na leseno strukturo postelje, ki ne skriva vozlov in krogov drevesa. Skratka: pokažite tisto, kar je običajno skrito.