V mrzlih mesecih so lasje na preizkušnji zaradi sezonskih temperaturnih sprememb, vse večje onesnaženosti v mestu, prvega deževja, prekomerne vlažnosti in številnih drugih okoljskih dejavnikov, ki delujejo precej agresivno. Rezultat? Vaši lasje oslabijo in postanejo tanjši, so bolj lomljivi, brez sijaja in hitro izpadajo. Zlasti ostre zimske temperature nimajo negativnega vpliva le na lase, temveč tudi na lasišče, ki postaja vse bolj občutljivo. Ne le to, mraz prizadene celo žleze lojnice: z vsakim znižanjem temperature te zmanjšajo nastajanje sebuma, dokler se ne ustavi pri temperaturi okoli -8 °C. Je pa mogoče delovati preventivno, tako da jih zaščitimo in okrepimo. Svojim lasem lahko posvetimo posebno pozornost, da ostanejo močni in zdravi tudi pozimi.

Moroccanoil
Moroccanoil komplet za vlaženje las

4 najučinkovitejša sredstva za zaščito las, ko je zunaj hladno

  • nežno in vlažilno čiščenje;
  • redna uporaba hranilne maske;
  • masaže za mikrocirkulacijo;
  • uravnotežena prehrana

Najprej se je pomembno osredotočiti na hidracijo las z uporabo ad hoc oblikovanih izdelkov za ohranjanje njihove strukture in hidrolipidnega filma. V hladnih mesecih so lasje bolj suhi. Da bi to odpravili, lahko izberete negovalni šampon z obnovitvenim in vlažilnim delovanjem, bogat z rastlinskimi olji, ki pa je tudi čistilen. Po umivanju las lahko nanesete hranilno masko, tako na korenine kot na konice, da zaprete stebelne luske. Izbirate lahko med izdelki pastozne konsistence na osnovi kokosovega ali arganovega olja. Za najboljše rezultate pustite masko delovati vsaj 15 minut – in pokrijte glavo s folijo. Po tem lahko preidete na fazo izpiranja, vedno s toplo vodo. Po izpiranju lahko za povečanje vlažilnega in regeneracijskega učinka pred sušenjem nanesete kapljico oljčnega olja.

Moroccanoil maska za vlaženje las
Moroccanoil olje in maska

Če lasje delujejo utrujeno in brez sijaja

Če so lasje brez sijaja, je lahko za to kriva tudi spremenjena mikrocirkulacija, ki lasišču ne zagotavlja dovolj hranil in kisika. Kako ga ponovno aktivirati? Vadite masažo lasišča, ki ga pomaga bolje prekrvaviti. S konicami prstov rahlo pritisnite na sence, tako da najprej oblikujete majhne kroge v smeri urinega kazalca, nato v nasprotni smeri. Masaža se nato razširi na preostali del glave, začenši od linije las in se postopoma spušča proti tilniku. Pri tem je pomembno, da se premikate počasi, ne da bi zanemarili katero koli področje. Zaporedje ponavljajte 5 minut. Pri negi las je pomembna tudi prehrana, še posebej jeseni in pozimi. Vitamini B, C in E ter minerala cink in selen so bistveni za dobro počutje las. Pa ne samo to, tudi maščobne kisline, kot so omega 3 – s katerimi so bogate ribe, suho sadje – in omega 9, so zelo koristne in nepogrešljive snovi za zdrave lase tudi pozimi.

Komentiraj