Prozorne obleke, kombineže in spodnje perilo: boudoir moda je v trendu in je bolj seksi kot kdaj koli prej. Že nekaj časa je prisotna želja po razkazovanju telesa in čutnosti. Nekaterim je to zelo všeč, drugi si ne upajo, tretji ne razumejo. Osebno so mi prosojni kosi všeč, a seveda se porodi vprašanje, kaj damo spodaj, sploh v realnem življenju, kjer je najbrž tako, da si ravno ne želimo celemu svetu pokazati zadnjice in bradavičk. Na rdečih preprogah so se zvezdnice že zdavnaj odločile za prosojnost, modni oblikovalci pa se v tem smislu zagotovo ne zadržujejo: ženstvenost se vrača v modo. A se tu ne ustavi. Gre prav za subtilno igro, vidim in ne vidim, vse mora biti prepojeno s skrivnostnostjo in mejiti na prepovedano: trend boudoirja se vrača. In tako tudi na milanskem tednu mode postanejo til in čipka, korzeti in spodnje perilo, hlačne nogavice in bustierji absolutni protagonisti v super seksi perspektivi.
Pri Gucciju je sklicevanje na boudoir ekstremno in izrazito ter polno bleščic. Bling bling efekt je tako zagotovljen. Pri Tomu Fordu je transparentnost absolutna in omogoča vpogled v tangice, pokrite z bleščicami ali posejane s kristali. Prosojnost pa je lahko tudi bolj diskretna, romantična in prav nič ekstremna, vedno si dopuščamo možnost, da pod čipkasto obleko oblečemo kombinežo, ki bo tako pokrivala ključne dele telesa. Prav tako pod bluzo iz tila damo body, če smo za prosojne in čipkaste hlače, zraven nujno sodijo culotte spodnjice. Samo za mlade? Kaj pa vem. Če poslušamo modni jezik, potem je zagotovo prosojna moda za vse tiste, ki si pač upajo in se tako tudi dobro počutijo.
Za konec še zanimivost. Beseda boudoir izhaja iz bouder in pomeni “biti užaljen”. V osemnajstem stoletju je bila boudoir dnevna soba, kjer so se zbirale dame tistega časa, da bi imele zasebne pogovore in da bi se odmaknile od radovednih oči. Soba je mejila na spalnico in imela garderobni del s kotičkom za ličenje. Od tod povezava s svetom spodnjega perila.