Imenuje se Casa de Campo in je trenutno luksuzno letovišče v Dominikanski republiki. Ko sta jo v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja zgradila legendarni Oscar de la Renta, rojen v Dominikanski republiki, in njegova prva žena Françoise de Langlade, je bila Casa de Madera utelešenje sproščene elegance in nevpadljivega šika. Hišo, ki jo je leta 1974 fotografiral Horst P. Horst za Vogue, so njeni elegantni lastniki opisali takole:
Za nas je razkošje hiše ob morju to, da lahko vstopimo v dnevno sobo bosi in se usedemo, ne da bi te skrbelo, ali so kopalke na tebi, v kopalnici ali kjerkoli in da je nekje vse mokro. Zato je v hiši vse zamenljivo in pralno … Razen nekaj dodatkov so vse blazine in odeje iz naravnega platna ali belega bombaža … Hiša na pesku, obdana z modrino, mora biti znotraj sveža in svetla.
Iz tega razloga niti hiša niti Londonski dekorater Philip Vergeylen, nista imela ničesar dokazati: osnova za delo je bila že izpopolnjena in oblikovalec, rojen v Belgiji, je imel milost in zdrav razum, da je vse to pridno spoštoval.
Danes je postala hiša letovišče, a v sebi ohranja praktično vse elemente, ki jih je v svojem času postavil oblikovalec Oscar de la Renta. To velja celo za porcelan, v čudoviti modri barvi. Ikonična tkana bambusova postelja je še vedno prekrita s preprostim belim bombažem. Tkanine za batik pa so prinesli z bolšjih trgov v južni Franciji. Pohištvo iz trsa in ratana se zdaj meša s kolonialnimi starinami. Ali pa so spet obnovljene lesene obloge, plošče in keramika.
Tako razporeditev prostorov in ogledal vzdolž najvišjih sten ujame iskrico morja, ki ponuja pogled na ocean z vsakega zornega kota. Zlasti ogledala omogočajo gostom, da skozi vidijo in slišijo drug drugega. Akustika je namreč čudovita in vse je postavljeno s smislom za prostor tako, da ogledala še dodatno povečajo površino in podarjajo občutek razkošja. Vseprisotni duh gostoljubja se razširi na gazebo, kjer obedovanje in sprostitev spremlja karibski vetrič. Lahko samo pomislimo, kako mora biti čudovita večerja na pomolu pod krošnjami suhih palm. Jedilni pribor in posode pa so znane znamke Buccellati. Modra in bela paleta tega objekta resnično jemlje dih in nam predstavlja brezhibno razkošje starih časov; resnično je tako: vse, kar potrebujemo, je skladnost lepote.