Resnično verjamem, da je treba bisere ceniti vse življenje in jih prenašati na prihodnje generacije, kot spomin na modrost in dobro preživetega življenja mame, babice, tete ali, kdo ve, še dlje pri sorodnikih. Kot najstarejši dragi kamen na svetu so Rimljani in Egipčani bisere cenili že v 5. stoletju pred našim štetjem in jih imeli za darila bogov. Skozi tisočletja nošenja je postalo znano, da biseri predstavljajo modrost, integriteto, čistost in ljubezen ter ženski, ki jih nosi, prinašajo dobro počutje in srečo. Ne glede na desetletje biserni nakit predstavlja eleganco in tudi statusni simbol: ženska z biseri je preprosto elegantna, če tudi nosi kavbojke in navadno T majico.
Perle so nastopile v zgodnjih 2000-ih kot klasičen dodatek k čudovitim oblekam lika Sarah Jessice Parker, Carrie Bradshaw, v televizijski oddaji Seks v mestu, ki je bila na sporedu od leta 1998 do 2004. Njen lik je vključeval dizajnerske in modne obleke, ki so bile mnogokrat prav v družbi biserov. Tudi zaradi teh dodatkov je Carrie Bradshaw postala nova stilska ikona tega desetletja. Veličastnost biserov, ki presegajo to časovno obdobje in ostajajo na vrhuncu elegance in prefinjenosti, je nekaj, kar bo ostalo za vse časi in hkrati adut, ki si ga lahko privoščimo tudi me, vedno. Zanimivo, da so biseri v naši domišljiji prej dodatek za zimske dni, letos pa jih veliko nosimo tudi poleti.
Če se ozremo nazaj na fenomenalne spremembe v življenjskem slogu in kulturi, ki smo jih doživeli skozi čas, je resnično izjemno, da ta dragi kamen ostaja tako priljubljen skozi različne generacije. Gre prav za brezčasno naravno lepoto, ki pritegne poglede zaradi svoje umirjene elegance. Da, drage moje, včasih so najbolj preproste stvari najlepše, čeprav je tudi pri biserih tako, da lahko nosimo pet nizov ogrlic, uhane in prstane in skupek bo še vedno čudovit, “nikoli preveč”. Včasih pa je dovolj le biserni uhan, odvisno od ženske in njenega sloga. Zaradi svoje brezčasne elegance biserni nakit nikoli ne izstopi iz mode. Lahko se nosi skoraj z vsem; navsezadnje služi poudarjanju lepote kože in ne oblačil, ki jih oseba nosi.