Vem, da se je zgodilo prav vsaki izmed nas. Srečaš nekoga, in ne nujno svojega nadrejenega, in se preprosto ne počutiš dobro, kot bi bile stvari narobe postavljene, šla bi drugam, oziroma bi kar zbežala, saj ti prav vsa čutila govorijo, da nekaj ni tako, kot mora biti. Čeprav menim, da resnično premalo poslušamo svoje notranje strahove in smo premalo pozorne na osebne antene, je občutek nelagodnosti nekaj, kar zna v življenju tudi nagajati. Tako se lahko zgodi, da stojiš pred osebo, ki jo prvič vidiš in samo razmišljaš, kaj je narobe z njo. Morda ni nič narobe z njo, temveč z nami in našo percepcijo, ki nam želi nekaj povedati, v nas pa je, da razumemo, kaj.

Vir: Pinterest

Prva stopnja: analizirajte čustva

Torej določenemu čustvu dajte tudi ime. Kako se počutite? Prestrašene? Jezne? Brez energije? Potrte? Žalostne? V stresu? V vašem telesu se nedvomno dogaja določen proces in prva faza je, da ga zaznate same. Ko ste našle ime za svojo emocijo, jo lahko bolje spoznate, brez strahu, saj zdaj veste, za kaj gre. Kar dobro je, da zapišete proces, ki jo sproži, ter kakšni so vaši občutki. Na papirju je vse veliko manj grozno, kot se lahko zdi takrat, ko zadevo dejansko tudi doživite.

Druga stopnja: sprijaznite se s svojimi čustvi

Zadnjič mi je prijateljica rekla: morda samo preveč zahtevaš od sebe. In te besede so mi dale veliko misliti, ker so 100 % resnične. Mislim, da se vse zelo težko sprijaznimo s stvarmi, ki jih ne maramo. Občutek nelagodnosti zna postati ovira takrat, ko ga ne obvladamo in zato postanemo introvertirane. Vsak psiholog bi vam povedal, da si prav vsaka emocija zasluži vsaj to, da jo poslušate. In če je zelo glasna, pomeni, da ste gluhe, zato se le ustavite in ji dajte svoj prostor. To velja tudi in predvsem za negativne emocije.

Vir: Pinterest

Tretja stopnja: identificirajte vzrok nelagodnosti

Vsekakor drži, da je v trenutku, ko začutite nelagodnost, tako, da ste v določeni situaciji in je pred vami kaj ali kdo, ki sproži te reakcije. Sicer pa ne gre pozabiti, da so te reakcije doma v našem telesu, torej gre predvsem za notranjo težavo. Mnogokrat je tako, da se počutimo nelagodno, ker ustvarjamo projekcijo v bodočnosti in se obremenjujemo s tem, kaj bo. V resnici se v tistem trenutku ne dogaja nič hujšega, zato je kar dobro, da svojo pozornost prikličete nazaj na sedanji trenutek.

Četrta stopnja: ko se ponovi, bodite pripravljene

Če se zavedate reakcij, ki jih običajno imate takrat, ko ste v določeni situaciji, potem bo vse skupaj lažje. Naslednjič boste namreč pripravljene in boste dobro vedele, kaj se dogaja v vas. Pomembno je, da ste dovolj samozavestne in razumete, da lahko same spremenite videnje, saj ste tudi same ustvarile določeno sliko, posledično tudi določeno emocijo. Ne pozabite, da vas nihče ne pozna tako, kot se same, zato nihče nima pravice ali moči vas spraviti v slabo luč ali v nelagodno situacijo. Vse je le percepcija, prepričajte se, da ni nič hudega, saj v resnici tudi ni!

Vir: Pinterest

Nikar ne pozabite, da vaja naredi mojstra. In, jasno, vse zmorete!

Komentiraj