Ko se odločimo za mini preobrazbo spalnice, je običajno tako, da stavimo predvsem na posteljnino. Z lahkoto jo namreč lahko zamenjamo ter s pomočjo tkanine in novih vzorcev ustvarimo ambient, ki je popolnoma spremenjen. Jesen in zima sta umirjeni sezoni, a kljub vsemu različni; če se zima vrti predvsem okoli snežno bele, jesen prinaša tople barve in odtenke, ki znajo prav lepo popestriti spalnico. Prevladujejo barve, kot so breskovo roza, olivno zelena in čokoladno rjava, ki dajejo spalnici toplino in značaj. To so sproščujoče barve, popolne za ta prostor, ki je namenjen počivanju, a tudi z močno osebnostjo. Na seznamu najnovejših barvnih trendov ne manjkajo druge močne barve, kot so oker, terakota in modra, za svetlo in živahno sobo, ki združuje močnejše barve z osnovnimi, za zanimivo in inovativno mešanico.







V Harvey Normanu najdete ogromno ponudbo posteljnine priznanih znamk, ki so visoko kakovostne in hkrati zelo originalne. Kar zadeva tkanine, gremo k vse bolj trajnostnemu in okolju prijaznemu duhu s ponovnim odkrivanjem bombaža, lanu, svile in vseh teh 100-odstotno naravnih tkanin. Opremo dopolnjujejo prav tako mehke okrasne blazine s cvetličnimi vzorci v botaničnem stilu. Za dober spanec je bistvena izbira materialov. Pozimi ali poleti, ni pomembno: za vsak letni čas so primerni materiali, ki nudijo udobje in optimalno temperaturo ponoči. Mehka, lahka, z izdelavo, ki daje prijetne občutke na dotik. Vedno je tako, da se moramo pustiti zaviti v tkanine, ki jih imamo najraje, in potem uživamo v mirnem spancu.






Kako dobro negovati posteljnino
Vsi bombažni izdelki so zelo vsestranski in enostavni za pranje. Za belo in barvno perilo zadostuje program pri 40°C ali 60°C s posebnimi pralnimi sredstvi za uničenje mikrobov. Zlasti bombažne flanelaste rjuhe je treba prati z obrnjeno stranjo navzven, da preprečite pojav vlaken. Za tiste v bombažnem satenu je bolje uporabiti občutljivo ožemanje pri nizkih temperaturah (največ 40 °C) in jih ne obešati na sonce, da ne razbarvajo. Tukaj je nekaj nasvetov za pranje:
- Ne prenapolnite pralnega stroja. Na ta način imajo oblačila več prostora, ni jih treba likati, pranje pa poteka enostavneje in varneje;
- tkanine obrnite navzven, da zaščitite vlakna in preprečite luščenje.
- Kakovostni izdelki ne potrebujejo mehčalca. Njegova uporaba bi lahko pokvarila teksturo in razdražila kožo.
- Če je mogoče, uporabite sušilnik. Vanj postavite teniške žogice in oblačila bodo mehkejša in se bodo manj mečkala.
- Preberite priročnik za pralni stroj, da se prepričate, ali ste izbrali določen program in pravo količino pralnega sredstva.









En sam kriterij za določanje kakovosti posteljnine žal ne obstaja. Med pomembnejšimi je dolžina vlakna, od katere je odvisna tudi debelina preje: večja kot je dolžina vlaken, tanjša in kakovostnejša je preja. Drugi odločilni elementi v smislu udobja so izdelava, tkanje, končna obdelava in število niti same tkanine. Seveda naj vas vodi tudi cena: zelo poceni posteljnine ne bodo trajale večno, hitreje bodo zbledele in zgubile elastičnost, zato je vedno bolje, če stavimo na kakovost in kvaliteto, kar seveda zahteva tudi višjo ceno.