Pri opremi za dom je bela barva pogosto izbrana zaradi njene prirojene nevtralnosti, tako da je v mnogih primerih opredeljena kot nebarva. Ko gre za notranjo opremo, pa bela ni samo to, je pravzaprav veliko več! Nekateri slogi opremljanja so belo barvo izbrali za glavno značilnost prostorov, najbolj očitna primera sta Shabby Chic in skandinavski slog. Poleg tega je belo pohištvo moderno in mladostno, s pravimi kombinacijami pa lahko ustvarimo posebej prefinjena okolja. Na primer s kombinacijo belega in naravnega lesa, bele in sive, bele in bež, pa tudi črno-bele. Pri realizaciji projekta notranje opreme za hišo je torej bela barva lahko stilska izbira, a tudi nuja. Zlasti naklonjenost svetlim barvam postane skoraj obvezna v vseh tistih kontekstih, kjer je prostora malo, na primer, ko morate opremiti garsonjero ali majhno stanovanje.
Res je, da se nekateri odločijo za belo zaradi pomanjkanja idej ali strahu pred očitno zamenjavo barvnih kombinacij, po drugi strani je tudi veliko ljudi, ki verjamejo, da je edini pridevnik, ki se dobro ujema z belo barvo v pohištvu, »monoton«. To seveda ne drži; tako kot za vse druge barve, ni ene same bele, ampak dolg seznam različnih odtenkov, kar pomeni, da bi lahko opremili celo sobo v belo, rezultat pa ne bi bil niti malo monoton. Če razmišljate o beli barvi, je vedno dobro vedeti, da ne smete nikoli pretiravati z istim odtenkom za vse stene, tla, pohištvo in dodatke. Obstaja namreč veliko različnih odtenkov bele, nekateri hladnejši. Ko je bela barva povsod ista, se zgodi, da je hiša videti kot vesoljska ladja iz znanstvenofantastičnega filma, okolje postane hladno in aseptično. Da bi se temu izognili, lahko kombinirate belo barvo z rjavim, toplim parketom. Vedno je dobro, da imajo elementi, ki so med seboj v stiku, nekoliko drugačen odtenek bele, saj v nasprotnem primeru lahko postane ambient dokaj destabilizirajoč.
Morda je spalnica najbolj občutljiva soba za belo, še bolj pa za popolnoma belo: majhna napaka spremeni ambient v bolnišnično sobo. Primerno se je poigrati z barvami preprog in tkanin, tudi barvanje stene vzglavja postelje v temnejšo barvo je odlična ideja. Tudi v kopalnici se za vogalom skriva učinek aseptične sobe, še bolj zaradi prisotnosti kopalniške keramike. Vse lahko rešimo s pridihom sive barve na stenah, pohištvu in tkaninah, v kateri seveda prevladuje bela, a še vedno prijazna. V dnevni sobi mora vladati udobje in tudi najbolj udobne sedežne garniture ni mogoče doživeti, če je okolica hladna. Bolje se je torej izogniti popolnoma beli in se poigrati s preprogami, slikami, dodatki ali celo steno v pastelni barvi, ki zna tvoriti kontrast, hkrati pa ostaja nežna in elegantna, kot nam je všeč.