Ruska manikira je suha tehnika manikire, ki vam omogoča obdelavo nohtov in nego z estetskega vidika z uporabo različnih konic električnega rezalnika. Za razliko od tradicionalne manikire ne uporablja vode, olj ali losjonov. Rojena je bila kot zdravilna tehnika in je zdaj zelo modna, saj je na estetski ravni rezultat popoln in traja tedne. Pri ruski manikiri, imenovani tudi suha ali kombinirana manikura, se uporablja rezkar, zato jo smejo izvajati samo strokovnjaki.
Vse se je začelo z zobozdravnikom, ki je okrog petdesetih let prejšnjega stoletja izumil rekonstrukcijo nohtov z zobozdravstvenimi izdelki. Nato sta v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja farmacevt in zdravnik, ki sta se ukvarjala z nego nog, izumila rezkar, da bi lahko izvajala učinkovitejšo suho pedikuro, s katero bi lahko rešila travme in različne patologije. V 2000-ih so nekateri ruski strokovnjaki za nohte razmišljali o izkoriščanju te tehnike za izvajanje čistejše manikure brez poškodb. V istem obdobju se je tehnika ruske manikure začela razvijati in poučevati v šolah za manikuro, ki so v vzhodnoevropskih državah zelo toge. Vzhodna dekleta so se naučila delati resnično spektakularne manikire, ki so izstopale zaradi natančnosti in lepote. Tako se je rodilo ime “ruska manikura”. Toda za ruske mojstre nohtov se preprosto imenuje suha manikira ali kombinirana manikura, od koder izhajajo mednarodna imena. Kot “suha manikira” ali “kombi manikira”, katere pomen je vedno enak.
Razlike med tradicionalno in rusko manikuro
Klasično manikiro naredimo tako, da položimo roke v vodo, zmehčamo obnohtno kožico, preden jo odrežemo. Suha manikura se izvaja samo z rezalnikom in nekaterimi rezalnimi orodji. Klasična manikura, če je dobro narejena, ni slaba manikura, vendar ima omejitve in slabosti:
- bakterije se lahko razmnožujejo v vodi;
- voda pretirano zmehča obnohtno kožico in tega pri rezanju ne opazite;
- vedno tvegate, da si poškodujete prste;
- voda lahko vpliva na obstojnost gela ali poltrajnega izdelka;
- če gel nanesete na vlažen noht, lahko pride do patologij, kot sta mikoza in pseudomonas.
Suha manikira poskrbi za slednje:
- omogoča popolno čiščenje obnohtne kožice;
- ni travmatična, če znate uporabljati orodja;
- pomaga izboljšati oprijem izdelka z odstranitvijo pterigija;
- vam omogoča izvajanje manikure na najboj zahtevnih nohtih.