Ta plašč je bil uporabljen v vojaških uniformah med drugo svetovno vojno, v obdobju, ko so ga krstili z imenom kamelji plašč. Razlog? Takrat je bilo iskanje volne za izdelavo plaščev zelo težko, zato so začeli uporabljati kamelje dlake. Sprva je bil namenjen le moškim: oblekli so ga gospodje iz visoke družbe, a je v kratkem času dosegel srca filmskih zvezd, tistih, ki so najbolj oboževale moški slog. Marlene Dietrich in Greta Garbo sta igralki, ki jima dolgujemo preobrazbo kameljega plašča v uniseks oblačilo: oni sta tisti, ki sta ga začeli razkazovati in tako je postal močan kos ženske garderobe.
Po nekaj desetletjih se je kamelji plašč vrnil v ospredje med drugo svetovno vojno. Takrat je bilo težko najti tkanine za plašče, zato je bila kamelja dlaka poceni material, predvsem pa odporen in posebej topel, glede na to, kako se te živali upirajo elementom ledenih noči v puščavi. Jaeger je tako začel izdelovati vojaške uniforme s tem naravnim vlaknom z nepogrešljivo barvo, ki je takoj razkrila njegove številne lastnosti. Tako se je sreča kameljega plašča nadaljevala tudi po konfliktu in je zdaj na voljo v prefinjenih in bon ton različicah, oblikovanih za dame, kot sta tista, ki ga že leta ponujata Christian Dior in Max Mara. V tem obdobju iskrice med kameljim plaščem in kinematografom spet zasvetijo: vidimo ta vrhnja oblačila na telesih Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Catherine Deneuve, tako v realnem življenju kot na snemanjih.
Moram pa povedati, da je danes od kameljega plašča ostala le značilna “kamelja” barva, pravzaprav je ta legendarni plašč zdaj narejen iz volne, kašmirja, svile ali sintetičnih vlaken, kamelja dlaka pa je le še oddaljen spomin.