Brez nje ne gre in sploh si ne morem predstavljati dneva brez dobrega požirka, arome, topline in občutka, da te nekdo prvi objame. Moja kava. Zaprem oči in sem že v kuhinji, običajno bosonoga, s svojo najljubšo skodelico v roki in nasmehom na obrazu, ker že vem, da bo dan čaroben. In naključje ali življenje je pač želelo, da živim blizu podjetja Droga in samo odprem okno pa me takoj zadane vonj dobre kave. Nič čudnega, da sem kofetarca, popolnoma zasvojena in težko bi se odločila med kavo in čokolado, najraje oboje, včasih celo skupaj.




V tej zgodbi ima svojo vlogo tudi roza odtenek. Danes prepoznavna barva Barcaffè kave je prvotno nastala iz rdečega pakiranja. Začetno rdeče pakiranje smo zamenjali z bolj močnim vijola – roza magenta odtenkom. Potrošniki so ga sprejeli za svojega in od takrat je magenta postala nezamenljiv del blagovne znamke Barcaffè. Znano je, da se za Barcaffè uporablja najboljšo surovo kavo, nabavljeno na samem izvoru pridelave. Njihove zahteve glede kakovosti kav so nadstandardne in so poznane mnogim pridelovalcem in trgovcem s kavo. Zaradi tega tudi večkrat obiščejo same države proizvajalke kave po končani sezoni trgatve. Vsaka kava mora prestati trikratni pregled, preden lahko vstopi v postopek predelave kave. Zanimiv podatek, ki vas bo morda fasciniral, kot je mene, saj sem raziskovalka zgodb in me vedno zanima, kaj se skriva za stvarmi. Preden spijemo tisti prvi požirek je pač tako, da se je veliko ljudi z njim ukvarjalo, ker je kava obred in trenutek zase, zato ni zanemarljiva.




Znamka kave je uspela 48 let ohraniti vodilno pozicijo na trgu Slovenije in okus, ki prebuja večino Slovencev. Najpogosteje jo Slovenci povezujemo z začetkom novega dne, jutrom, domačnostjo ter bližnjimi, najdražjimi osebami. Receptura Barcaffè Classica skozi leta ostaja nespremenjena. Še danes velja za skrbno varovano skrivnost, ki prinaša nezamenljiv okus, vonj, mikavno penico in mamljivo aromo sveže mlete in pražene kave. Začetno in najbolj prodajano mešanico sveže mlete in pražene kave Barcaffè Classic so prvotno dopolnile še Barcaffè Dekofe, Espresso in Filter, ter kasneje Barcaffè Bio, kava iz ekološke pridelave in linije Barcaffè Selection ter Barcaffè Single Origin iz 100 % arabike.


Barcaffé bi rekel: za lepši dan, saj je to njihov slogan. Jaz pa dodam: za vse trenutke!
2 Comments
O jaaa, tudi jaz sem odvisna od arome, okusa in seveda samega obreda. In vedno najbolj paše prva jutranja, čeprav jih je na meniju potem še nekaj. Zato ni čudno, da se ob vikendih zbujam res zgodaj, verjetno se podzavestno tako veselim prve kave in zraven dobre knjige. Seveda, ko še vsi ostali lepo spijo in imam res mir in čas samo zase. 🙂
In jutri je sobota, jupiiiiii:-))
pozdravček
Mislim, da bi se morale dobit vsaj za kakšno jutro 🙂 lep vikend xoxo